KURUMSAL HABERLER

Istanbul'un Sembolü Olacak Vadistanbul Basına Tanıtıldı

Aralık 2012

ARTAŞ Grup, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat, yeşil ile mavinin buluştuğu, İstanbul’un sembolü olabilecek nitelikte bir proje için bir araya geldi. Evyap Holding’in Ayazağa’daki arazisinde inşaasına başlanan Vadistanbul basına tanıtıldı.

ARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya’nın; ardında 4 yıllık bir çalışmanın bulunduğunu, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ise kente değer katacağını ve örnek proje olacağını belirttiği Vadistanbul’un lansmanına, basın yoğun ilgi gösterdi.

Ayazağa’da konumlandırılan Vadistanbul, İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad ormanı ile şehrin merkezi Maslak’ı birleştiriyor. İstanbul boğazının temiz sularını taşıyan Sadabad deresi ise projeyi boydan boya kat ediyor.

424 bin metrekare üzerinde hayata geçirilecek projede, 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, 700 metre uzunluğunda cadde üzerinde bulunacak 28 bin metrekarelik cadde mağazaları ve restoranlar, 240 bin metrekarelik ofis alanı ile 48 bin metrekare alana sahip 5 ve 4 yildizli oteller yer alacak. Ortalama 35 bin kişinin yaşayacağı Vadistanbul, şehrin metro ağına bağlanacak özel bir metroya da sahip olacak.Istanbul'un Sembolü Olacak Vadistanbul Basına Tanıtıldı


  • Istanbul'un Sembolü Olacak Vadistanbul Basına Tanıtıldı
  • Istanbul'un Sembolü Olacak Vadistanbul Basına Tanıtıldı
  • Istanbul'un Sembolü Olacak Vadistanbul Basına Tanıtıldı