KURUMSAL HABERLER

Avrupa Konutları,

Ocak 2013

İstanbul Genç Girişimciler Derneği tarafından düzenlenen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Tatil köyü konseptinde projeler üreterek bugüne dek 9.500 konut tamamlayan ve İstanbul’un planlı gelişiminde etkin rol alan Avrupa Konutları, kentin geleceğine ilişkin organizasyonlara sponsorluk desteğini sürdürüyor.

İstanbul Genç Girişimciler Derneği tarafından düzenlenen "21. Yüzyılın Başkenti İstanbul" konulu toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul`a 2013 yılında 4.5 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını, bu yatırımın yüzde 55`inin trafik sorununu çözmeye harcanacağını açıkladı. İstanbul`un plansız bir süreçten geçmiş olduğunu, Esenyurt gibi ilçelerde yanlış şekilde yapılan imar planlarının vatandaşın da mağdur olmasına yol açtığını belirten Topbaş, imar hakkı transferiyle bu soruna çözüm bulmaya çalıştıklarını iletti.

Toplantıda konuşan bir diğer isim olan İSGİD Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç KABADAYI ise İstanbul`un adeta bir arı kovani gibi yeniden inşa edildiğini söyledi. Kabadayı, "Turizm ve ticaret alanındaki hareketlilik arttıkça artık Istanbul`a 2 havalimanı, 2 köprü yetmez hale geldi. 3. havalimanı, tüp geçit, 3. köprü, metro çalismaları, metrobüs, hizli tren, Kanal İstanbul, İstanbul`a komşu yeni şehir projeleri, kentsel dönüşüm gibi çalışmalar İstanbul`u yerel ve global sermaye için cazibe merkezi haline getiriyor. İstanbul`u cazibe merkezi haline getirme anlamında atılan adımlar ve milyar dolarlara ulaşan yatırımlar sayesinde artık İstanbul`un taşı toprağı altın değil elmas olacak." dedi.  • Avrupa Konutları,