KURUMSAL HABERLER

Bestekarlar Avrupa Konutları Musiki Topluluğu Konserini Onurlandırdı

Şubat 2013

Avrupa Konutları sakinlerinden oluşan Avrupa Konutları Musiki Topluluğu, Sefaköy Kültür Merkezi’nde 4. konserini verdi. Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya’nın da izlediği konsere, bestekarlar Amir Ateş, Alaaddin Pakyüz ve Cahit Deniz onur konuğu olarak katıldılar.

Avrupa Konutları sakinlerinin oluşturduğu Avrupa Konutları Musiki Topluluğu 3. yılına girdi. Türk Sanat Müziği sanatçısı Yıldırım Bekçi şefliğindeki topluluk 4. konserini Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde verdi.

TRT’nin en ünlü sunucularından Mustafa Yolaşan’ın sunuculuğunu yaptığı konser gecesinin onur konukları bestekarlar Amir Ateş, Alaaddin Pakyüz ve Cahit Deniz oldu. Koro ve solistler bu bestekarların; aralarında “Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın, Gönülde Aşk Denen Mutluluk Varken ve Bana Aşkı Öğretensin” gibi eserlerinin de bulunduğu bir çok bestesini seslendirdi.

Konseri izleyenler arasında Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya da bulundu. Gecenin sonunda üç değerli bestekar; Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek ve Avrupa Konutları Musiki Topluluğu Başkanı Ercan Altınel’in elinden birer plaket aldılar. Çetinsaya; Avrupa Konutları’nda komşuluk ilişkilerine güzel örnek teşkil eden tüm koro üyelerine teşekkür etti.  • Bestekarlar Avrupa Konutları Musiki Topluluğu Konserini Onurlandırdı
  • Bestekarlar Avrupa Konutları Musiki Topluluğu Konserini Onurlandırdı
  • Bestekarlar Avrupa Konutları Musiki Topluluğu Konserini Onurlandırdı
  • Bestekarlar Avrupa Konutları Musiki Topluluğu Konserini Onurlandırdı