KURUMSAL HABERLER

Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ÇETİNSAYA 2. Gayrimenkul Liderler Zirvesinde Konuştu

Mart 2013

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Gayrimenkul’de Liderler Zirvesi", devlet yetkililileri, inşaat sektörü temsilcileri, öğretim görevlileri ve basının katılımıyla "Gayrimenkul ve İnşaat Sektöründe Kurumsal Gelişim ve Sürdürülebilirliğin Kentsel Dönüşüm ve Projelere Etkileri" temasıyla gerçekleştirildi.

Zirvede "Gayrimenkul Projelerinde Huzurlu Yaşam Alanları Yaratmanın Önemi ve Sürdürebilirliği" konu başlığıyla konuşan Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, tüm projelerini bir annenin, babanın, çocuğun ne istediğine bakarak, tüm ihtiyaçları araştırarak inşaa ettiklerini söyledi.

İstanbul gibi değerli bir şehirde kentsel dönüşümün gerekliliğini vurgulayan Çetinsaya, evi dönüşecek vatandaşın 100 metrekarelik dairesi karşılığında talebinin sınırının olmadığını, sosyal donatı, otopark, peyzaj ihtiyaci karşılanmadan inşaat yapılamayacağını belirtti. Kentsel dönüşüm sürecinde bakanlık ve belediyelerin vatandaşı talebi konusunda bilinçlendirmesi gerektiğini belirten Çetinsaya, şehir planlarının ise ada, parsel değil mahalle bazlı olması gerektiğini söyledi.

Konutta arz fazlası söylemlerine katılmadığını belirten Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, önemli olanın doğru lokasyon ve fiyat tespiti olduğunu, 6 yılda 9.500 konutu sıkıntısız teslim ettiğini söyledi. Yeni KDV yasasının ise sektörün önünü tıkayacağını vurgulayan Çetinsaya, vatandaşın 70 metrekarelik bir daire için yüzde 18 KDV ödeme konusunda endişeleri olduğunu söyledi. Satış ofislerinde her işlemin resmi gerçeklestiğini, kurumlar vergisinden kaçmak için hiçbir değerin düşük gösterilemeyeceğini belirten Çetinsaya market gibi çalıştıklarını, bakkallar ile karıştırılmamaları gerektiğinin altını çizdi.  • Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ÇETİNSAYA 2. Gayrimenkul Liderler Zirvesinde Konuştu
  • Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ÇETİNSAYA 2. Gayrimenkul Liderler Zirvesinde Konuştu