KURUMSAL HABERLER

FMV Işık Okulları Ispartakule'de

Nisan 2013

ISPARTAKULE’NİN İLK ÖZEL OKULU; AVRUPA KONUTLARI ISPARTAKULE 3 PROJESİ ÖNÜNDE HİZMET VERECEK.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nın İstanbul’daki beşinci kampüsü, şehrin en nitelikli konut alanlarından biri olan ve bir çok yatırımın merkezi haline gelen Ispartakule’de hizmet verecek. FMV Işık Okulları Ispartakule/Bahçesehir Kampüsü, toplam üç konut projesi ile bölgenin gelişmesinde etkin rol alan Avrupa Konutları’nın; Ispartakule 3 projesi önünde inşaa ettiği komplekste eğitim verecek.

Ispartakule’nin ilk özel okul kompleksinin imzalarının atıldığı törende konuşan Feyziye Mektepleri Vakfı Başkanı Tufan Durgunoğlu; “Nışantaşı, Ayazağa, Şile ve Erenköy’den sonra kurumumuzun bayrağını dalgalandıracağımız Ispartakule’de de inşallah eğitim uğruna uzun seneler çalışacağız, gayret sarfedecegiz.” diye konuştu.

Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ; “Istanbul’un yeni yaşam alanı olarak konumlanan Ispartakule’de her geçen gün nüfus artmaya devam ediyor. Bölgede hayata geçirdiğimiz Avrupa Konutları markalı projemizin en sonuncusu olan Avrupa Konutları Ispartakule 3’te Işık Okulları ile anlaştık ve Ispartakule’nin ilk özel okulu hizmete giriyor.” dedi.


2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA HİZMETE BAŞLAYACAK

Bölgenin ilk özel okul kompleksinde, anaokul, ilkokul ve ortaokul hizmet verecek. 20 bin metrekare kapalı alana sahip kampüs binası üç kattan oluşuyor. Binanın farklı fiziksel yapısı, bir noktadan diğer noktaya ulaşımın yatay geçişlerle sağlanmasına ve öğrencilerin tüm katlardan dışarı çıkabilmesine imkan tanıyor. Konferans salonu, atölyeler, laboratuvarlar, kütüphane, yüzme havuzu, spor salonu ve yemekhaneye ulaşım okul binası dışına çıkılmasına gerek kalmadan okul içinden geçislerle sağlanabiliyor.Okul 2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacak.


127 YILLIK KÖKLÜ GEÇMİŞ

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları 127 yıllık köklü geçmişiyle, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan döneme; ulusal egemenliğe, Atatürk İlke ve İnkilapları’na tanıklık etmiş ve 17 Aralık 1934 tarihinde kuruluşunun 49.yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ün onayı ile “Işık“ adını almıştır.

“Önce iyi insan yetiştirmek” ilkesiyle hareket eden Işık Okulları, günümüzün en gelişmiş eğitim ve öğretim sistemlerini uygulamakta ve insan haklarına saygılı, laik ve demokrat, bilimsel düşünen, sosyal yaşamlarında etkin nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
  • FMV Işık Okulları Ispartakule'de
  • FMV Işık Okulları Ispartakule'de
  • FMV Işık Okulları Ispartakule'de
  • FMV Işık Okulları Ispartakule'de